Jeśli chcesz się z nami skontaktować zadzwoń:

501 345 277

 

Header

10-DNIOWY PROGRAM SPORTOWEJ KOLONII LETNIEJ be active W WILKASACH obok giżycka

dla dzieci w wieku 8-13 lat

TERMIN: LIPIEC/SIERPIEŃ

 

Cena: Do uzgodnienia w zależności od ilości uczniów

Cena zawiera: transport autokarem w obie strony, zakwaterowanie w pokojach 2,3,4 osobowych, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek w formie przekąski), realizację programu, opiekę wychowawców oraz instruktorów sportowych, wstęp do wszystkich zwiedzanych atrakcji, ubezpieczenie NNW.

Ośrodek Sportu położony jest na zachodnim brzegu jeziora Niegocin w miejscowości Wilkasy na Mazurach. To doskonałe miejsce pod względem przyrodniczym i turystycznym .

Na terenie ośrodka znajduje się doskonała infrastruktura sportowa w postaci:

  • kort tenisowy ceglany
  • boisko do koszykówki
  • boisko do siatkówki plażowej
  • hala tenisowa ze sztuczna trawą
  • hala sportowa: koszykówka, siatkówka, ręczna, tenis
  • boisko piłkarskie ORLIK
 

Poniżej przykładowy program.

Dzień 1

8.00 – zbiórka uczestników wyjazdu

8.30 – wyjazd

13.30 – przyjazd uczestników do ośrodka

13.30 – zakwaterowanie

14.00 – obiad

15.00 – podział na grupy, zapoznanie z ośrodkiem oraz spacer po okolicy

16.00 – gry i zabawy integracyjne na terenie ośrodka np. podziwiam mojego sąsiada, żywe imiona, optymiści kontra malkontenci,    

urodzinowy zamęt, przeciąganie liny itp.

19.00 – kolacja

20.00 – ZAPLANOWANIE IGRZYSK KOLONIJNYCH – podział na grupy, a następnie przygotowanie flagi, totemu, wybór kapitanów, konkurencji   sportowych

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 2

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00 – UROCZYSTE OTWARCIE IGRZYSK KOLONIJNYCH- SPORTOWE OTRZĘSINY

Rywalizacje w grupach w następujących konkurencjach:

  • celowanie rzutkami do tarczy
  • skoki na skakance
  • żonglerka piłką nożną
  • podbijanie balonika stojąc w wyznaczonym okręgu,
  • „gra” piłką siatkową ze ścianą,
  • podbijanie ping -ponga rakietką,
  • rzuty do kosza z określonego miejsca
  • kręcenie kółkiem hula-hop,
  • rzuty kółkiem ringo
  • celowanie piłeczkami tenisowymi do kosza itp.

13.30 – podsumowanie wyników

14.00 – obiad

15.00 – zapoznanie uczestników z regulaminem plażowania i kąpieli

           - plażowanie połączone z kąpielą wodną pod czujnym okiem ratownika

           - ZASADY UDZIELANIA PIERWSZEJ PRZEDMEDYCZNEJ – ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PIELEGNIARKĄ I     RATOWNIKIEM

17.00 –podchody popołudniowe                                                                                                  

19.00 – kolacja

20.00 – DYSKOTEKA /GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 3

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

IGRZYSKA KOLONIJNE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z GRY W TENISA ZIEMNEGO

  GRUPA A GRUPA B GRUPA C
10.00-11.00 piłka nożna koszykówka ABC tenisa
11.00-12.00 ABC tenis piłka nożna koszykówka
12.00-13.00 koszykówka ABC tenisa piłka nożna

posumowanie wyników

14.00 – obiad

15.00 - plażowanie połączone z kąpielą wodną pod czujnym okiem ratownika

           - rozgrywki w piłkę siatkową plażową w zespołach

Ciąg dalszy konkurencji sportowych: mini triatlon, dwa ognie, itp.

17.00 – gry i zabawy terenowe: wyznaczanie kierunków świata, posługiwanie się kompasem

Survival – zabawy leśne z elementami gier militarnych

18.30 – przygotowanie do ogniska

19.00 – ognisko połączone z kolacją, grą na gitarze oraz gawędą

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 4

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

  GRUPA A GRUPA B GRUPA C
10.00-11.00 Wycieczka rowerami turystycznymi po wyznaczonych trasach kajaki Wyprawa rowerami wodnymi
11.00-12.00 Wyprawa rowerami wodnymi Wycieczka rowerami turystycznymi po wyznaczonych trasach kajaki
12.00-13.00 kajaki Wyprawa rowerami wodnymi Wycieczka rowerami turystycznymi po wyznaczonych trasach

14.00 – obiad

15.00 – plażowanie połączone z kąpielą wodną pod czujnym okiem ratownika

16.30- ZAJĘCIA WARSZTATOWE Z PIŁKI NOŻNEJ

  • ZAJĘCIA TAKTYCZNE - prowadzenie piłki, przyjęcie jej, podkręcanie piłki, wybór optymalnego miejsca i momentu uderzenia z różnych pozycji.
  • STRATEGIA MECZOWA – murowanie bramki, ostry atak, ofensywa czy defensywa.
  • ODPRAWY TRNENERSKIE – omawianie taktyki, najlepszych bramek, przygotowanie strategii meczowej.
  • PREZENTACJA MULITIMEDIALNA ZESPOŁÓW I PIŁKARZY – podpatrywanie najlepszych, czyli technika i szybkść.

19.00 – kolacja

20.00 – WIECZÓR ROZRYWKI: talent show

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 5

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00 – plażowanie połączone z kąpielą wodną pod czujnym okiem ratownika

-zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – zajęcia warsztatowe z pielęgniarką i ratownikiem

14.00 – obiad

IGRZYSKA KOLONIJNE

  GRUPA A GRUPA B GRUPA C
15.00-16.00 piłka nożna piłka siatkowa plażowa ABC tenisa
16.00-17.00 ABC tenisa piłka nożna piłka siatkowa plażowa
17.00-18.00 piłka sitkowa plażowa ABC tenisa piłka nożna

podsumowanie wyników

19.00 – kolacja

20.00 – WIECZÓR SATYRY I HUMORU: skecze i dowcipy

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 6

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00 - ABC ŻEGLARSTWA warsztaty żeglarskie – szkolenie teoretyczne: poznanie budowy jachtu i zasad obsługi, nauka wiązania węzłów, zasady bezpieczeństwa, taklowanie, przygotowanie jachtu do rejsu, zajęcia praktyczne –żeglowanie Omegą oraz szalupą z żaglami, chrzest żeglarski

14.00 – obiad

15.00–WYJAZD DO KADZIDŁOWA - zwiedzanie parku dzikich zwierząt

19.00 – kolacja

20.00 – GRA TERENOWA - ŚWIETLIK

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 7

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00- IGRZYSKA KOLONIJNE

WYŚCIG RZĘDÓW NA WESOŁO

Propozycje wyścigów :

-       bieg z „jajkiem” (piłeczką tenisową niesioną na łyżce),

-       bieg z balonikiem, który podczas całego biegu musi być podbijany

rękami,

-       bieg z pisaniem imienia na półmetku,

-       bieg z zamianą przedmiotów na trasie,

-       bieg w workach,

-       bieg ze skakanką,

-       bieg z woreczkiem gimnastycznym na głowie,

-       bieg z przechodzeniem pod i nad płotkiem gimnastycznym,

-       bieg z pokonywaniem ustawionych na trasie biegu przeszkód,

-       bieg z trzymaniem woreczka lub piłeczki tenisowej pod kolanem itp.

14.00 – obiad

15:00 – AQUA PARK w Wilkasach

17.30- MINI TURNIEJE W TENISA STOŁOWEGO/BILARD/BADMINTON

19.00 – kolacja

20.00 – WIECZÓR MEGA GIER: GRY PLANSZOWE, XBOX

Dzień 8

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00 – plażowanie połączone z kąpielą wodną

gry i zabawy w wodzie prowadzone przez instruktorów

11.30 IGRZYSKA KOLONIJNE

-rozgrywki zespołowe w piłkę siatkową plażową, piłkę nożną, koszykówkę

14.00 – obiad

15.00 – popołudnie atrakcji – park linowy

19.00 – kolacja

20.00 – KONKURS EDUKACYJNO-SPORTOWY FAMILIADA

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 9

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00- ŚCIANKA WSPINACZKOWA

15.00– obiad

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

  GRUPA A GRUPA B GRUPA C
15.00-16.00 piłka nożna piłka siatkowa plażowa ABC tenisa
16.00-17.00 ABC tenisa piłka nożna piłka siatkowa plażowa
17.00-18.00 piłka sitkowa plażowa ABC tenisa piłka nożna

19.00 – kolacja

20.00 – BAL KOLONIJNY

-konkurs fryzur

-konkurs stroju kolonijnego

-podsumowanie IGRZYSK KOLONIJNYCH-wręczenie nagród i dyplomów

21.30 – toaleta wieczorna

22.00 – cisza nocna

Dzień 10

8.00 – pobudka/poranna toaleta

9.00 – śniadanie

10.00 – wyjazd do Warszawy, suchy prowiant na drogę powrotną

11.00 – zwiedzanie magicznej krainy Galindów

19.00 – przyjazd na miejsce

 

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu w zależności od pogody. W razie braku odpowiedniej pogody uczestnicy będą mieli zajęcia w formie różnego rodzaju gier i zabaw w salach do tego dostosowanych i przeznaczonych.